کشته شدن 40 داعشی در محور الشیخ حسین

ارتش سوریه در منطقه ارتفاعات صفا پیشروی هزار و 500 متری داشت و موفق شد کنترل منطقه «خربه الحاوی» را به دست گیرد و در جریان این عملیات شماری از عناصر داعش را از پای درآورد.


ارتش سوریه حمله گسترده‌ای به آخرین مقر گروه تروریستی داعش در صحرای شرقی استان «سویداء» واقع در جنوب این کشور ترتیب داد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که ارتش سوریه همچنان در حال تداوم محاصره عناصر داعش در ارتفاعات «صفا» است که در مرز اداری صحراهای سویداء و ریف دمشق واقع شده است.

ارتش سوریه با سلاح توپخانه‌ای خود مراکز تجمع عناصر داعش را در این ارتفاعات راهبردی هدف قرار داد.

به گزارش اسپوتنیک، نیروهای سوری توانستند حدود هزار و 500 متر در اطراف ارتفاعات صفا پیشروی کرده و چند تک تیرانداز را که در این منطقه کوهستانی کمین گرفته بودند و نیروهای سوری را هدف قرار می‌دادند، از پای درآورند.

کشته شدن 40 داعشی در محور الشیخ حسین
نقشه سویداء

در محور «قبر الشیخ حسین» که یکی دیگر از محورهای اطراف ارتفاعات صفا است، ارتش سوریه توانست در جریان یک تله انفجاری، 40 تروریست داعش را از پای درآورد و شماری از عناصر این گروه را بازداشت کند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) هم گزارش داد که نیروهای سوری ضمن پیشروی در عمق صحرای شرقی سویداء توانستند کنترل منطقه «خربه الحاوی» را به دست گیرند.

ارتش سوریه در جریان پیشروی در محور «تل غانم» از سمت شمال ارتفاعات صفا توانست خربه الحاوی را پس از درگیری شدید با عناصر داعش آزاد کند.

همزمان با عملیات زمینی، جنگنده‌های ارتش سوریه نیز در عمق منطقه «اللجاه» واقع در ریف غربی سویداء حملاتی را به مواضع تروریستها انجام دادند.

ارتش سوریه 26 مرداد ماه گذشته توانست آخرین مقر عناصر داعش در ارتفاعات صفا را به طور کامل محاصره و راه‌های امدادرسانی به این گروه به ویژه از سمت منطقه «التنف» را قطع کند؛ منطقه‌ای که پایگاه نظامی نیروهای آمریکایی در آن واقع شده است.

عناصر داعش طی روزهای گذشته بارها سعی کرده‌اند که این محاصره را در هم شکنند، ولی ارتش سوریه تمامی این تلاشها را ناکام گذاشته و از مرحله محاصره وارد مرحله حمله شده است.

داعش سوم مرداد ماه به صورت همزمان چند انفجار در شهر سویداء انجام داد و به چند روستا در ریف سویداء حمله کرد که در پی آن 215 غیر نظامی کشته و چندین زن و کودک نیز ربوده شدند که هنوز در اسارات این گروه قرار دارند.

در جریان عملیات ارتش سوریه در صحرای شرقی سویداء بیش از دو هزار و 600 کیلومتر مربع از این صحرا آزاد شده است.

در حال حاضر ارتش سوریه کنترل بیش از 70% از ارتفاعات صفا را در اختیار دارد و با عملیات خود توانست مرزهای اداری شمال شرق صحرای سویداء را به مرزهای جنوب شرق صحرای ریف دمشق پیوند دهد.
منبع: فارس

شاهد أيضاً

بن غفير: زعيم الإرهاب قائدا للأمن!

بن غفير: زعيم الإرهاب قائدا للأمن!

الاخبار – القدس العربي: قام جندي إسرائيلي بتهديد نشطاء فلسطينيين وإسرائيليين كانوا يتضامنون مع أهالي …

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.